Helikopter YO-YO

Projekt YO-YO rozpoczął się w latach 90., w okresie dużego zainteresowania dziedziną sektora ultralekkiego, w którym brakowało funkcjonalnego dwumiejscowego śmigłowca.

W wyniku rozwoju YO-YO, zastosowano rozwiązania podobne do samolotów wyższej klasy. Ta opcja pozwala na lot dwukierunkowy, inny, ale równoległy. Helikopter stworzony jako pierwotnie i wyłącznie projekt, sprawia, że ​​śmigło samolotu Lycoming 172HP staje się punktem rozróżnienia w tej kategorii, oferując bezpieczeństwo i jakość usług. Zgodnie z filozofią przejrzystości i przejrzystości, na życzenie wszystkie elementy śmigłowca mogą być wykonane z widocznego włókna węglowego.

Duże znaczenie miały również wewnętrzne przestrzenie, zapewniające lepszą widoczność, miejsce na dwa wygodne fotele z ergonomiczną regulacją i dwie komory na bagaż, duże rozmiary. Rozproszona dbałość o wnętrza doprowadziła do prostego wystroju wnętrza z jednej strony, a z drugiej strony praktycznego i technicznego z jakością tkaniny i skóry połączonej z elementami węglowymi.

Systemy awioniczne reprezentują szczegóły techniczne dotyczące innowacji, które umożliwiają wykorzystanie zarówno tradycyjnych systemów analogowych (ze wskaźnikami), jak i EFIS systemu kolorów, który ma specjalny program zintegrowany z odpowiednio dobranym monitorem, który może zawierać wszystkie parametry zarządzania śmigłem i nawigacją. Proste i intuicyjne pilotowanie, które umożliwia doskonałą kontrolę w każdych warunkach lotu, a dzięki zastosowaniu poszczególnych skidów, pilot może być idealnie zgodny z samym środowiskiem. Bezpieczeństwo zawsze było głównym celem przy opracowywaniu projektu YO-YO, a więc głównymi elementami charakteryzującymi tę koncepcję są: śmigło lotnicze, dwa zbiorniki paliwa z systemem przeciwwybuchowym, struktura rurowa z sektorowym zwiększaniem ciśnienia elementów, ręczna i elektroniczna kontrola przyspieszenia, podwójna system odczytu obrotów wirnika / silnika, wszystkie główne elementy mechaniki stale monitorowane, łatwo zdejmowane elementy sterujące dla pasażerów.

Stosunek mocy do masy, doskonały w przypadku urządzenia tej klasy, oferuje możliwość wykorzystania bez granic, godnej pozazdroszczenia wydajności lotnictwa ogólnego przy niskich kosztach. Typ YO-YO 222, z trzeciej serii, dostępny w różnych wersjach, został stworzony, aby spełnić wiele wymagań lotu wydajnościowego, dla tych, którzy chcą tego, co najlepsze, dla tych, którzy zasługują na najlepsze.

Żródło: www.yoyohelicopter.com

SPECYFIKACJA

Silnik

Lycoming 0-320

Moc

172 KM

Wysokość

2,71 m

Średnica wirnika

7,66 m

Masa własna - wersja standard

300 kg

Masa startowa (operacyjna)

450 kg

Masa startowa (projektowa)

622 kg

Pojemność zbiorników

64 + 34 l

Prędkość maksymalna

186 km/h

107.49 MPH

Prędkość przelotowa

173 km/h

Zasięg

690 km

Pułap zwisu z efektem ziemi

3500 m

Pułap lotu bez efektu ziemi 4800 m

DEALER

AlpiYoYoFlysythiesLiquMoly Aero