Szkolenia

Firma Boreas Aviaton oferuje szkolenia śmigłowcowe.

Szkolenia prowadzone są we współpracy z ośrodkiem Heliline, DTO nr 16 w rejestrze ULC.

Więcej informacji na temat szkolenia udzielamy telefonicznie, dane kontaktowe dostępne są tutaj.

Kadra

Nasi instruktorzy to doświadczeni piloci śmigłowcowi z licznymi uprawnieniami.

inż. Robert Lewicki - Kierownik Odpowiedzialny DTO, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej w Dęblinie na kierunku „ Pilot samolotów odrzutowych”, zawodowy pilot śmigłowcowy i pilot samolotowy. Egzaminator, instruktor szkolenia praktycznego i teoretycznego. Pilot śmigłowców AW 169, Bell 407, 427 oraz Robinson R44.

mgr inż. Arkadiusz Skorupa. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej w Dęblinie na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka. Zawodowy pilot śmigłowcowy i pilot samolotowy. Instruktor szkolenia praktycznego i teoretycznego.
W trakcie szkolenia na dowódcę załogi w lotach HEMS na śmigłowcu Eurocopter EC135.
mgr Piotr Pniewski, Instruktor szkolenia ogólnego (FI(H)), absolwent Akademii Obrony Narodowej na kierunku Zarządzanie Ruchem Lotniczym, pilot oraz instruktor w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym na ś-cu EC135, instruktor szkolenia praktycznego do uprawnień PPL(H); NOC

mgr inż. Arkadiusz Skorupa - absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej w Dęblinie na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka. Zawodowy pilot śmigłowcowy i pilot samolotowy. Instruktor szkolenia praktycznego i teoretycznego.W trakcie szkolenia na dowódcę załogi w lotach HEMS na śmigłowcu Eurocopter EC135.

mgr Piotr Pniewski - instruktor szkolenia ogólnego (FI(H)), absolwent Akademii Obrony Narodowej na kierunku Zarządzanie Ruchem Lotniczym, pilot oraz instruktor w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym na ś-cu EC135, instruktor szkolenia praktycznego do uprawnień PPL(H); NOC

 

Rodzaje szkolenia na ŚMIGŁOWCE

RODZAJ SZKOLENIA LOTNICZEGO:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

UWAGI

Szkolenie PPL do licencji pilota turystycznego (śmigłowiec)

PPL (H)

100 h

45 h

 

Szkolenie do uprawnienia na typ śmigłowca

TR (H)

10 h

5 h

 

Szkolenie do uprawnienia do wykonywania lotów nocnych (śmigłowiec)

VFR noc (H)

5 h

15 h

* Kandydat musi posiadać nalot co najmniej 100 godzin jako licencjonowany pilot śmigłowca, w tym co najmniej 60 godzin jako dowódca śmigłowców (PIC) oraz 20 godzin w lotach nawigacyjnych. Szkolenie musi zostać ukończone w ciągu 6 miesięcy od daty rozpoczęcia.

 

Sprzęt

Szkolimy na fabrycznie nowym śmigłowcu Robinson R-44.

Śmigłowiec Robison

DEALER

AlpiYoYoFlysythiesLiquMoly Aero